Zakupoholizm

Zakupoholizm

Każdy z nas uwielbia zakupy. Chodzimy przecież na nie praktycznie codziennie i idzie się do nich przyzwyczaić. Każdy facet, każda kobieta uwielbiają buszować po sklepach w poszukiwaniu ładnych ciuchów czy butów. Wówczas czas im się nie dłuży ani też nie trzeba szybko wracać do domu. Jednakże każdy z nas wie o tym doskonale, że można się uzależnić od kupowania. Jest to choroba, która nazywa się zakupoholizm. Ten problem dotyczy wielu ludzi i nawet jest tak, że bliskie osoby nie rozpoznają jej. Od czego taki zakupoholizm się zaczyna? Po pierwsze od częstszego niż zwykle wychodzenia na zakupy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.

Niejednokrotnie osoba chora kupuje rzeczy, które są jej zbędne. Kupuje te rzeczy i rzuca w głąb szafy. Jeśli już coś kupią to czują wielką ulgę, duży spokój i zero stresu. Jest to jednak uczucie chwilowe i niestety niedługo wróci. Osoby te mają niekiedy wyrzuty sumienia z powodu tego, że tracą tyle pieniędzy na niepotrzebne rzeczy, jednakże nie mogą opanować tego uczucia. I jest to bardzo niedobra choroba, ponieważ przychodzi znienacka i nie wiadomo w sumie jak się jej pozbyć. Najlepiej jest od razu skorzystać z pomocy psychologa lub jakiejś grupy wsparcia. Niejednokrotnie też można robić sobie listy zakupów i kupować tylko i wyłącznie te wymienione produkty. Jeśli mamy chociaż niektóre objawy to powinniśmy zaraz rozpocząć leczenie. Tylko silna wola i wsparcie drugiej osoby może nas wyleczyć. Pamiętajmy o tym. Zakupoholizm dotyka nie tylko kobiety, ale także w równym stopniu i mężczyzn.

Niejednokrotnie więc także i panowie stają się niewolnikami zakupów. Jednakże pamiętajmy, że bardzo ważne jest rozpoczęcie szybkiego leczenia, a będzie to rokować wielką szansą całkowitego wyleczenia. Wystarczy tylko chcieć pozbyć się tego ogromnego problemu. Jeśli wola będzie równie silna to wszystko stoi na dobrej drodze. Każdy z nas powinien rozejrzeć się wśród swoich znajomych, rodziny czy nie ma tam przypadków zakupoholizmu i pomóc im się zacząć leczyć. Jest to bardzo ważne. Niejednokrotnie też upływ czasu nie jest też dobry, bo może spowodować wydłużenie terapii, która miałaby za zadanie wyleczyć człowieka z tego niedobrego uzależnienia, jakim są zakupy.

Podobne artykuły

Zbliżają się ferie zimowe, warto więc pomyśleć o tym, gdzie najlepiej je spędzić. Najlepszą ...

Chociaż do rozpoczęcia ferii zimowych pozostaje trochę czasu, dobrze jest za wczasu pomyśleć gdzie ...

W ciągu dnia zawsze mamy co robić. Od rana sprzątanie i gotowanie obiadu. Potem mycie naczyń, ...

Artykuły z kategorii