Pomysły na ciekawe ferie w górach

Pomysły na ciekawe ferie w górach

Dwa tygodnie ferii zimowych, to czas który z całą pewnością warto spędzić w gronie rodzinnym. Trochę wolnego w przerwie między semestrami szkolnymi pozwala dzieciom odpocząć i nabrać sił do dalszej nauki. W tym czasie również i dorośli mogą podładować swoje akumulatory, aby jeszcze wydajniej wypełniać swoje codzienne obowiązki po powrocie do pracy. Jak zaplanować ferie w górach, aby wypoczynek przyniósł wiele radości i ciekawych wspomnień?

Ferie zimowe na stoku narciarskim

Jednym z pomysłów na udane spędzenie przerwy zimowej jest rodzinny wyjazd na narty. Ze względu na wciąż dosyć atrakcyjne ceny, jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży są polskie góry. Tylko nieliczni decydują się na wyjazd do kurortów we Włoszech, Austrii czy Szwajcarii. Warunki w polskich górach obecnie nie odbiegają od europejskich standardów, a jedyną różnicą może być długość i kąt nachylenia stoków narciarskich. Ma to jednak bezpośredni związek w wysokością poszczególnych pasm górskich. Trasy w większości przypadków są w razie konieczności sztucznie dośnieżane, tak aby zapewnić narciarzom jak najlepsze warunki. Najpopularniejsze ośrodki narciarskie posiadają również sztuczne oświetlenie, dzięki czemu możliwe jest szaleństwo na białym puchu również po zachodzie słońca.

Zimowe wędrówki górskie

Alternatywą dla osób, które nie lubią jeździć na nartach są spacery po górskich szlakach. Trzeba pamiętać jednak o kwestiach bezpieczeństwa. W wyższe partie tatrzańskie powinny wybierać się zimą wyłącznie osoby doświadczone i posiadające odpowiedni sprzęt. Koniecznie trzeba na bieżąco śledzić komunikaty o warunkach atmosferycznych, ponieważ przy wysokim stopniu zagrożenia lawinowego niebezpieczne są także spacery w dolinach. Idealnym miejscem na zimowe wędrówki od schroniska do schroniska są Beskidy. Niektóre szlaki, zwłaszcza gdy śnieg jest mocno ubity są o wiele łatwiejsze do przejścia niż latem, kiedy to trzeba wspinać się po ostrych i śliskich kamieniach.

Pomysłów na spędzenie ciekawych ferii w górach jest co najmniej kilka. Każdy przed wyjazdem powinien zastanowić się nad tym, co najbardziej lubi robić i tak zaplanować czas, aby optymalnie zapełnić go przyjemnościami, a z pewnością te dwa tygodnie przerwy zimowej na długo zostaną w pamięci.

Podobne artykuły

Chociaż do rozpoczęcia ferii zimowych pozostaje trochę czasu, dobrze jest za wczasu pomyśleć gdzie ...

W ciągu dnia zawsze mamy co robić. Od rana sprzątanie i gotowanie obiadu. Potem mycie naczyń, ...

Dużym problem współczesnego świata jest ból migrenowy, z którym zmaga się ...

Artykuły z kategorii

Ferie zimowe w górach

Chociaż do rozpoczęcia ferii zimowych pozostaje trochę czasu, dobrze jest za wczasu pomyśleć gdzie ...

Gdzie najlepiej spędzić ferie zimowe w górach?

Zbliżają się ferie zimowe, warto więc pomyśleć o tym, gdzie najlepiej je spędzić. Najlepszą ...