Gdzie najlepiej spędzić ferie zimowe w górach?

Gdzie najlepiej spędzić ferie zimowe w górach?

Zbliżają się ferie zimowe, warto więc pomyśleć o tym, gdzie najlepiej je spędzić. Najlepszą lokalizacją wydają się miejscowości w górach. Wśród szerokiej oferty turystycznej, ciekawymi kierunkami będą: Zakopane, Szczyrk i Wisła. Wybierane są często przez polskich turystów, ze względu na liczne trasy narciarskie oraz bogatą ofertę innych atrakcji.

Ferie zimowe w Zakopanem

Wybierając się do Zakopanego nie można ominąć wizyty na największej ulicy handlowej, czyli Krupówkach. Jest to dobra alternatywa, w sytuacji, gdy pogoda nie dopisuje. Znajduje się tam wiele góralskich restauracji, które serwują tradycyjną kwaśnicę, grillowane oscypki i żeberka w kapuście.
Dla amatorów i fanów sportu - Wielka Krokiew w Zakopanem, którą można zwiedzić, wjeżdżając wyciągiem na górę.
Amatorzy historii znajdą tu muzea, które warto odwiedzić, m. in. Muzeum Stylu Zakopiańskiego, czy też Galerię Sztuki z pracami Władysława Hasiora.
Dla zwolenników aktywnego wypoczynku - wiele możliwości spacerowania po trasach turystycznych, np. na Morskie Oko lub bardziej ekstremalne i wymagające wprawy i odpowiedniego przygotowania, jeśli chodzi o ubiór, takie jak wejście na Giewont, czy Rysy.
Dużą atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych, będzie wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Tutaj warto podkreślić, że bilety można kupić także online i uniknąć tym samym kolejek w trakcie pobytu.

Ferie zimowe w Wiśle i Szczyrku

Ta oferta skierowana jest bardziej dla amatorów "białego szaleństwa". W Wiśle znajduje się wiele tras narciarskich, o różnym stopniu trudności, tj. np. Stożek.
Można wypożyczyć zarówno sprzęt narciarski jak i snowboardowy, a także skorzystać z usług instruktorów narciarskich. Na trasach są wyciągi głównie orczykowe, ale także linowe. Po intensywnie spędzonym na stoku czasie, warto wybrać się do dobrej restauracji, gdzie skosztujemy miejscowych specjałów.
W Wiśle można zwiedzić także skocznie narciarską im. Adama Małysza oraz odwiedzić Muzeum poświęcone skoczkowi.
W Szczyrku znajdziemy także dobrze przygotowane trasy narciarskie. Warto odwiedzić Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Dla miłośników historii do zobaczenia- Pomnik Pamięci Więźniów Auschwitz.

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, by pojeździć na nartach, czy snowboardzie, gdyż oferta w Polsce jest bardzo szeroka. Miejsce, gdzie na ferie z dziećmi na pewno warto się wybrać, to bez wątpienia nasze rodzime góry. Tak więc ferie zimowe warto spędzić w Tatrach lub Beskidach.

Podobne artykuły

Okna to coś, co bez wątpienia posiada każdy w swoim domu czy mieszkaniu. Z jakiegoś jednak powodu ...

Dużym problem współczesnego świata jest ból migrenowy, z którym zmaga się ...

Posiadanie własnego domu i do tego z własnym, choćby niedużym ogródkiem, jest marzeniem ...

Artykuły z kategorii

Ferie zimowe w górach

Chociaż do rozpoczęcia ferii zimowych pozostaje trochę czasu, dobrze jest za wczasu pomyśleć gdzie ...

Pomysły na ciekawe ferie w górach

Dwa tygodnie ferii zimowych, to czas który z całą pewnością warto spędzić w gronie ...